JavaScript Örnekleri
Ahmet Çadırcı Kod 01.05.2020

JavaScript Örnekleri

JavaScript dilinin çeşitli tekniklerini ve özelliklerini gösteren kapsamlı bir uygulamalı JavaScript örnekleri içerir.

Evliya Çelebi Programı Sunucusu Ömer Faruk Aksoy Kimdir?
Ahmet Çadırcı Genel 01.07.2019

Evliya Çelebi Programı Sunucusu Ömer Faruk Aksoy Kimdir?

TRT 2‘nin sevilen programı Evliya Çelebi‘nin sunucusu Ömer Faruk Aksoy hakkında merak etiklerinizi bu yazıda sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Araştırmalarım sonucu ulaşabildiğim bilgiler şu şekilde; Ömer Faruk Aksoy 1952 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 1974 - 1979 yıllardan İstanbul Üniversitesinden mezun oldu. İsviçre’de fotoğrafçılık eğitimi aldı. Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerini bilmektedir. Bir oğlu ve bir kız evladı vardır. Yaklaşık 55 ülkeye seyahat etmiştir.

Daniel Chamovitz - Bitkilerin Bildikleri
Ahmet Çadırcı Kitap 12.06.2019

Daniel Chamovitz - Bitkilerin Bildikleri

Bu zamanda insan, bir tuhaf. Ya değişmeye çalışıyor ait olmadığı bir yerde kabul görmek için ya “sevdiği” birini değiştirmeye çabalıyor. Sanki kimse, diğerlerinin varoluşuna saygı duymuyor. Engin Geçtan “İnsan Olmak”ta şöyle diyor: “Bir insana değer vermek, onun gerçeklerini anlamaya çalışmak ve onu olduğu gibi benimseyebilmektir.” Daha güzel bir dünya için kabullenin sevgili okur. Kendinizi de herkesi de. Var olun.

YouTube Kanalından ve Çalma Listelerinden RSS Adresi (URL) Nasıl Alabilirsiniz?

YouTube kanallarından ve çalma listelerinden RSS beslemesi adresi almak mümkündür, bu yazıdan gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. YouTube video RSS linkini otomatik oluşturmaktadır.

#04 Mutlaka Okunması Gereken Yazılar: Yeni Zelanda
Ahmet Çadırcı Genel 17.03.2019

#04 Mutlaka Okunması Gereken Yazılar: Yeni Zelanda

“Mutlaka Okunması Gereken Yazılar” serisinin dördüncüsü olan yazıda 5 tane yazıyı sizinle paylaşıyorum. Yeni Zelanda’da şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.